Ürün yada fikrinizin mülkiyet haklarını korumada yardımcı olabiliriz.

Partner olduğumuz patent ofisleri ile Ar-Ge ekibimizin birlikte çalışması sonucu, ürün yada fikrinizi firmanız üzerine tescil etmeniz konusunda hız kazandırabilir, bu konuda size yol gösterebiliriz.

Patent
Yenilikçi, çözüm üreten buluşların patent tesciliyle korunması gerekmektedir.
Bugün birçok gelişmiş ülkenin teknolojik olarak önde olmasının bir nedeni de Ar-Ge çalışmalarıyla ortaya çıkan yeni teknolojilerini patent ile koruma altına almalarıdır.
Patent koruması için sanılanın aksine dünyayı yerinden oynatan bir buluş yapmak gerekmez. Yeni olan, sanayiye uygulanabilen ve tekniğin bilinen durumunu aşan teknik bir yenilik için patent koruması elde edilebilir.

Tasarım Tescili
Satın alma davranışlarını etkileyen ambalaj, model, desen, yedek parça tasarımlarının ortaya çıkış hikayeleri zor ve emek isteyen süreçlerdir. Özellikle tekstil, mobilya, makine ve gıda gibi sektörlerde ürünün görselliğini öne çıkaran tasarımlarınızın farkını ortaya koyacak her şeyi “Tasarım Tescili” ile korumak mümkün.
Ambalaj, model ya da desen tasarımlarınızı piyasaya sunduktan sonra tescil işlemine kadar geçecek zaman içinde olası taklit vakalarıyla karşılaşmamanız, müşteri ve hak kayıpları yaşamamanız için ürettiğiniz tasarımları piyasaya sunmadan tescille koruma altına almanızı öneriyoruz.

MarkaTescili
Şirketlerin gücü sahip oldukları maddi varlıklardan çok markalarının değeriyle ölçülmektedir.
Şirketinizin entelektüel ve en değerli sermayesi olan markanızı korumanın yolu ise tescil edilmesinden geçiyor. Markalaşma stratejisinin en önemli parçası olan “Marka Tescili”, gelecekte tüm yatırımların üzerine yapılacağı markanızın sürekli risk altında olmasını engelliyor.